Математика 1 клас “Урок-казка”

Тема:                 Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел у межах 10. Складання і

розв’язування прикладів.

Мета:                 удосконалювати вміння записувати числа першого десятка, читати, порівнювати

їх, знати натуральну послідовність одноцифрових чисел, формувати навички усної

лічби;

розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, навички взаємоперевірки;

виховувати дисциплінованість, цікавість до математики, бажання допомагати

друзям.

 

Обладнання :   виставка книжок «У світі казки чарівної», ілюстрації та персонажі казки

«Ріпка», картки з завданнями, дерево Очікувань, фонограма.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.Створення емоційного настрою.

Вчитель.

Гості наші вмостилися,

Діти їх роздивилися.

Привіталися, усміхнулися

І до мене повернулися.

— А тепер всі тихенько сіли. Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть поди­витися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити. І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям як учні 1 класу можуть працювати(Очікування. «Мікрофон»).Правила роботи: А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими, веселими і кмітливими.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

–        І дорослі, й діточки дуже люблять казочки.(звертається увага на виставку книг)

—    Сьогодні у нас з вами не звичний урок математики, а урок-казка.

—    Так? – Я ставлю запитання.

Діти: «Так!»

–               Сказали без вагання.

З якої казки ці рядки?

Відповідайте, малюки!

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати?

(Ріпка)

 

—    Молодці, відгадали. Тож сідайте зручніше і слухайте.

 

ІІІ. Робота за матеріалами уроку.

1. Усний рахунок. Повторення чисел і цифр в межах 10.

 

Посадив Дід Ріпку.

Мал.1

Виросла вона швидко

Мал.2

Дід за Ріпку тягне – тягне

Піт струменем з чола біжить:

А Ріпка раптом говорить.

Ти Дідусю, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягнути мене не так просто!

Швидкий дуже ти який.

Ось тобі наказ такий:

Виконай мої завдання

І можливо ти тоді

Кашу з ріпки поїси

Мал.3

—    Діти, допоможемо діду витягнути ріпку? Допоможемо виконати завдання?

 

Завдання 1

Ріпка хоче перевірити як гарно ми знаємо вивчені числа і цифри якими ці числа записуються

– Зараз ви  повинні впізнати  і голосно назвати замасковані цифри.

Мал.4,

– За яким числом заховалась ріпка? Мал.5, 6, 7

2.Робота в зошитах.Каліграфічна хвилинка із взаємоперевіркою.Прописування цифри 2

3.Математичний диктант. Повторення числового ряду в межах 10. Попереднє, наступне числа, сусіди.

– Записати : попереднє числочисла 6;9

                       Наступне число числа 3;8

                       Сусідів числа 4; 8

Відповіді (на дошці) : 5, 8, 4, 9, 3,5,7,9.

Для самоперевірки

Щось Ріпка міцно сидить!

Швидше кличе бабку дід      Мал.8

ми, все ж таки, одна сім’я

Бабка, Бабка, мершій біжи,

Ріпку витягти допоможи.

 

Бабка: Кликав ти мене, мій друже?

Ось так Ріпка! Сидить дуже!

Ріпку зараз обв’яжу

Швидко витягти допоможу.

 

А Ріпка бабусі відповідає:

Ти, Бабуся, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поряд із Дідом ти сідай,

За завдання моє уважно читай.

 

—    Час, друзі мої, не тягніть, а Бабі з Дідом допоможіть.

 

Завдання 2

–  Назвіть числовий ряд, який ми з вами вже вивчили:

від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 8, від 7 до 2.

–  Назвіть пропущені числа

(малюнок 11,12,13)

–  Назвіть сусідів числа

(мал 14, 15)

 

 

 

3. Порівняння чисел в межах 10.

 

Ой, втомилися, не можуть.

Може внучка допоможе.         (мал 16)

Онучка, Онучка! Виручай!

Бабці з Дідом допомагай!

 

А Ріпка й каже:

Внучка, Внучка не біжи,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поруч з Бабусею сідай,

Та завдання моє читай.

 

– І з цим завданням треба, діти, нам впоратися зуміти.

 

Завдання 3

Самостійна робота  на картках.Порівняння чисел.Підсумок роботи.

 

 

 

Фізхвилинка

Ручки зараз покладемо

І фізхвилинку почнемо

.

Ой, втомилися, не можуть.

Може Жучка допоможе?     (мал 21)

Жучка, Жучка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

 

—    Дітки, час даремно не тягніть, Жучці теж допоможіть

 

Завдання 4

Гра «Естафета»  3+2. 2+4,1+3,6-3,5+2,7-2,4+2,8+1,3+3 . Підсумки естафети.

Фіззарядка для очей

А зараз за порядком

Фіззарядка для оченяток

(мал 31-32)

 

5. Розв’язування задач.

 

Ой, втомилися, не можуть.

Може кішка допоможе?           (мал 33)

Мурка, Мурка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

 

Киця й котик залюбки випікали пиріжки.

Киця з тіста 5 зліпила,котик теж із снігу 5.

Скільки всіх,малечо мила,пиріжків вони з’їдять?

 

Ой, втомилися, не можуть.

Може мишка допоможе?         (мал 35)

Мишка, мишка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

 

—    Часу даром не втрачайте, всім героям допомагайте

У садок до годівниці прилетіли 3 синиці.Потім ще 4 птиці.Скільки птиць на годівниці?

 

ІV. Підсумок уроку.

 

Ось робота закипіла,

Разом всі взялись за діло.       (мал 37)

Дід та Бабка,

Внучка й Жучка,

Кішка й мишка встали в ряд.

Один за одного вхопились,

Піднатужились і все,

Ріпка із землі повзе.

 

(мал 38)

В казці діти побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Чи сподобалася казка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *