Туристсько-спортивна естафета “Козацькі забави”

Естафета  “Козацькі забави

Завдання

  1. Формування фізичної культури в учнів на основі традицій українського козацтва.
  2. Прищеплювання навичок здорового способу життя, інтересу до фізичного вдосконалювання.
  3. Навчити почуття колективізму, швидко орієнтуватися, приймати рішення в неординарних ситуаціях.

Основні засоби: загальнорозвивальні вправи, присідання, стрибки, елементи танцю, вправи з предметами, біг і бігові вправи.

На уроці використовуються ігровий і змагальний методи.

Місце проведення: спортивний зал.

І. Вступна частина.

Побудова, вітання, пояснення завдань уроку-естафети.

Під звуки спортивного маршу класи  входять у спортивний зал і шикуються.

Учитель. Сьогодні ми проводимо урок-естафету “Козацькі забави”. За давніх часів в Україні є така добра традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, збираючись разом, у єдине коло, з розвагами, іграми, позмагатися в силі, спритності, улучності та кмітливості.

1. Естафета “Кочки

Учні повинні перестрибнути з однієї уявної кочки (намальовані на полу) на іншу. Вправа вважається виконаною, якщо учень не схибив та не потрапив за межі кочки.

2. Естафета “Потяг

Учні команди шикуються в колону, кладуть руки один одному на плечі та за капітаном обминають розставлені на відстані 50-60 см.  одна від одної кеглі. Вправа вважається виконаною, якщо клас-колона пройшла не зачепивши жодної кеглі.

3. Естафета “Стрілець”

Проти кожної команди на відстані 6 м установлюються квадратом 4 кеглі. Кожен гравець повинен м’ячем збити кеглі. Потім побігти за м’ячем і передати його наступному. Виграє команда, що збила більше кеглів.

 

4. Естафета “Вужик

На відстані 25-35 см. від полу натягується мотузка. Завдання – переповзти під мотузкою не зачепивши її. Виграє та команда, учні якої, без торкання, переповзли через мотузку.

5.Естафета “Тунель

Команда шикується в колону. Ноги ставлять на ширину плеч. По команді капітан передає м’яч наступному учаснику під ногами, та швиденько пересувається в кінець колони. Кожен учасник повинен вспіти перебігти в кінець, доки інші передають м’яч.

ІІ. Заключна частина уроку-естафети.

Учитель повідомляє команду – переможця.

Після уроку обов’язково продовжується бесіду з учнями, щодо  рекомендацій про загартування,  оздоровлення. Діти повинні усвідомлювати, що здоров’я — це саме життя. А без занять фізичними вправами здоров’я не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *